RusiNOVA

Ceramidy w kosmetykach

Ceramidy to związki budulcowe z grupy lipidów. Wypełniają one przestrzenie międzykomórkowe, dlatego też potocznie nazywane są ,,cementem międzykomórkowym”.
Ze względu na swoją spoista budowę, tworzą one naturalną barierę ochronną skóry, a zwłaszcza naskórka.

Niestety, wraz z upływem czasu oraz niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych, jakim jest m.in. długotrwały stres, ich ilość znacznie spada.

Zmniejszenie ilości ceramidów w organizmie powoduje nadmierne wysuszenie skóry, jej szorstkość oraz pogorszenie elastyczności. W skutek tego skóra staje się podatna na pojawienie się nowych zmarszczek, jak również zwiększa się ryzyko wystąpienia podrażnień. Dlatego utrzymanie ich na jak najwyższym poziomie jest kluczowe w prawidłowym funkcjonowaniu naszej skóry.

Kosmetyki bogate w te cenne związki mają zbawienne działanie dla przesuszonej, ziemistej, odwodnionej, a także dojrzałej skóry.

Idealnie sprawdzą się one również podczas pielęgnacji skóry wymagającej wyjątkowej dbałości, czyli z chorobą łuszczycy, atopowym zapaleniem skóry (AZS) oraz wrażliwej na wszelkie alergeny.

Ceramidy trwałe wnikają w głębokie warstwy skóry, intensywnie ją nawilżają, regenerują oraz uzupełniają uszczerbki w barierze naskórkowej.