RusiNOVA

Nici PDO – recepta na młody wygląd

Nici PDO

W wyniku naturalnego procesu starzenia się tkanka podskórna, która stanowi rusztowanie dla skóry, zanika, w efekcie skóra traci napięcie, elastyczność oraz jędrność. Dochodzi do utraty konturów twarzy przez co staje się ona opadnięta i ,,luźna”.

 

W walce o utrzymanie młodego wyglądu może nam pomóc współczesna medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów poprawiających stan skóry.

Jednym z takich rozwiązań stanowi zabieg z użyciem nici PDO.

Wykonane są one z polidioksanonu, który od dawna stosuje się w medycynie w postaci chirurgicznych szwów wchłanialnych. Jest to syntetyczne, wytrzymałe włókno , które z upływem czasu, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Badania naukowe wykazały, że jego użycie jest całkowicie bezpiecznie dla organizmu człowieka.

Obecnie nici PDO zyskują coraz większą popularność w medycynie estetycznej. Używa się ich w celu poprawy wyglądu oraz jakości skóry twarzy, szyi lub dekoltu. Pełnią one funkcję rusztowania dla skóry, a ich działanie ma właściwości silnie biostymulacyjne.

Umieszczenie ich pod powierzchnią skóry pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za zwiększenie gęstości skóry, jej jędrność oraz sprężystość.

Zabieg z użyciem nici PDO wpływa również na odpowiednie odżywienie skóry, ponieważ dzięki ich obecności w tkance dochodzi do angiogenezy, która jest naturalnym procesem fizjologicznym i polega na tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Zabieg z użyciem nici PDO pomoże uzyskać:

efekt liftingu bez użycia skalpela

uniesienie kącików ust

wyraźną poprawę napięcia skóry

zwiększoną jędrność i sprężystość

redukcję zmarszczek

odżywioną i nawilżoną skórę

młodszy wygląd

Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu i wzrastają w miarę upływu czasu.